LX1882-33CDU
Function : Step-Up/Step-Down
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Product Status : Obsolete
Voltage - Input (Min) : 2V
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 550kHz
Number of Outputs : 1
Series : -
Supplier Device Package : 8-MSOP
Output Type : Fixed
Current - Output : 50mA
Mfr : Microsemi Corporation
Synchronous Rectifier : No
Voltage - Input (Max) : 4.4V
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Configuration : Positive
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Output (Max) : -
Base Product Number : LX1882
Topology : Charge Pump
Description : IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8MSOP
Contact Now
Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 50mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)