ISL97634IRT18Z-TK
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ISL97634IRT18Z-TK
Supply Current - Max : 1500 uA
Product Category : LED Display Drivers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : TDFN-EP-8
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Number of Segments : 7
Packaging : Reel
Series : ISL97634
Operating Supply Voltage : 2.4 V to 5.5 V
Manufacturer : Intersil
Description : LED Display Drivers 3/4/6 WHT LED DRVR W/PWM DIM 18V